Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

Już po pierwszym dzwonku ...

Już po pierwszym dzwonku...
- o uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w PZSP w Olszance

              Po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie 2 września 2019 roku w PZSP w Olszance odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ceremonię rozpoczęcia poprzedziła  msza św. w kościele parafialnym w Pogorzeli celebrowana przez ks. Aleksandra Michała Drożdża. Podczas liturgii zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Po mszy św. już w budynku PZSP w Olszance odbył się apel inaugurujący rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, w którym uczestniczyła dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie oraz  rodzice. Apel rozpoczęto od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Później bardzo ciepło przywitała wszystkich uczennica VI klasy – Wiktoria Rosińska, która wraz z Maciejem Rosińskim pełniła rolę prowadzącej, następnie zaprosiła wszystkich do uważnego obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas szóstych. W roli aktorów-  tancerzy wystąpiły:  Julia Kołodziej, Wiktoria Pasternak, Hanna Kociołek, Sylwia Sawicka. Szóstoklasiści pod opieką swoich wychowawców: pani Małgorzaty Feruś i pani Beaty Lemiszki,  przygotowali bardzo piękną, a zarazem wzruszajacą pantomimę, ukazającą niezwykłe przesłanie, nad którym na pewno warto się zastanowić- “Szkoła to coś więcej niż wyścig”. Występ uczniów klasy 6a i 6b został nagrodzony gromkimi brawami.

           Po części artystycznej  głos zabrała  dyrektor Zespołu – pani  Bożena Lorent, która  bardzo  serdecznie powitała uczniów,  nauczycieli oraz  rodziców  i z okazji nowego roku szkolnego życzyła wszystkim dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Szczególnie gorące słowa skierowała do najmłodszych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zaznaczyła, iż pierwsze dni to okres adaptacji, czas poznawania swoich rówieśników, wychowawców, nauczycieli oraz wymagań, jakie stawia szkoła. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły nawiązała również do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej- wydarzenia, które na zawsze zmieniło losy Polski i Świata. Następnie p. B. Lorent zapoznała uczniów i ich rodziców z przydziałem wychowawstw, przedstawiła zebranym grono pedagogiczne.

            Okres wakacji to nie tylko czas wypoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym. To także najlepszy moment, aby wiele szkół mogło przeprowadzić prace naprawcze. Również szkoła w Olszance wykorzystała ten czas na prace remontowo-modernizacyjne.

          Kiedy uczniowie i nauczyciele opuścili mury  miejsca swojej nauki i pracy na czas letnich wakacji, do pracy  w PZSP w Olszance wkroczyła "brygada remontowa". Zadbała ona o estetykę i bezpieczeństwo placówek, w których uczące się dzieci i młodzież spędzą najbliższe dziesięć miesięcy. Przede wszystkim zadbano o świetlicę szkolną  i jej nowy wizerunek.  Oprócz pomalowania ścian i położenia nowej  lamperii, wyłożono  podłogę z wykładziny termozgrzewalnej, zakupiono pomoce dydaktyczne. Odnowiono i pięknie pomalowano salę gimnastyczną, w której wymieniono  oświetlenie.  W okresie wakacji  nie próżnowano również  w przedszkolu w Krzyżowicach.   Odświeżono sale zajęć,  korytarze,  oraz kancelarię. Remonty te wykonali rodzice przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz tego  przez całe wakacje trwały  drobne naprawy bieżące, dzięki którym poprawiona została  estetyka i funkcjonalność pomieszczeń szkolnych i przedszkolnych.  W przerwie wakacyjnej starano  się naprawić to, co  uległo zniszczeniu, zużyciu w trakcie roku szkolnego. Uporządkowano również  cały teren  wokół szkoły i przedszkola.

            Oczywiście wszystkie te prace modernizacyjno-remontowe nie odbyłyby się, gdyby nie ogromna pomoc i zaangażowanie ludzi, którym zawsze dobro naszego Zespołu leżało na sercu.  Gorąco dziękujemy  wszystkim osobom, a zwłaszcza: pani Kamili Bugajskiej, panu Mateuszowi Bugajskiemu, pani Marcie Banik, Pani Magdalenie Burdzie, panu Tomaszowi Burdzie, pani Kornelii Derkacz, panu Bartoszowi Sadlejowi, panu Jarosławowi Skibińskiemu, pani Ewie Wasilewskiej-Zielińskiej, panu Witkowskiemu, pani Brygidzie Dudzie, panu Mariuszowi Dudzie, pani Annie Ligockiej, których trud przyniósł taki wspaniały efekt. To dzięki Wam dziś szkoła i przedszkole tchnie świeżością i czystością. Dziękujemy.

Tekst Joanna Sowierszenko, foto Joanna Sowierszenko i Wioletta Perkowska                                                     

 

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1813723
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
407
823
4064
1802366
1813723